Αθλητισμός | 11.01.2015

Την ήττα γνώρισε ο Εργοτέλης στην Λεωφόρο από τον Παναθηναϊκό, με σκορ 5-0!

Ο Εργοτέλης δεν κατάφερε να αντισταθεί στον "δαιμονισμένο Παναθηναϊκό ο οποίος του έρηξε 5 γκολ επικρατώντας με το εμφατικό 5-0.

Τρία γκολ από τον Μάρκους Μπέργκ, ένα από τον Κλωναρίδη και ένα από τον Ταυλαρίδη για τους "πράσινους".

Οι φάσεις του αγώνα:

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στην Λεωφόρο.

2' Εκτέλεση κόρνερ με πολλά φάλτσα του Χουχούμη, ο Πράνιτς προσπαθεί για την κεφαλιά, αλλά δεν την πιάνει καλά.

8' ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!!! Ο Πέτριτς λίγο έξω από την περιοχή δίνει ωραία στον Κλωναρίδη, αυτός απ' το ύψος της μεγάλης περιοχής και λίγο... πίσω, ποστάρει υπέροχα, γυρίζει το σώμα του και πιάνει ωραίο σουτ στη γωνία!

12' και άλλο γκολ για τους "πράσινους" Εκτέλεση φάουλ του Πράνιτς και ο Μπεργκ πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και με κεφαλιά κάνει το 2-0!

15' 3-0 ο Παναθηναϊκός!!! Εντυπωσιακός ο Παναθηναϊκός που βρήκε χώρο στην κόντρα, ο Πέτριτς πέρασε εξαιρετικά για τον Μπεργκ κι αυτός απέναντι απ' τον Καβουσάκη σημείωσε το δεύτερό τέρμα του και έγραψε μέσα σε αποθέωση το 3-0!

23 ΓΚΟΛ για τον ΠαναθηναΪκό!!! Εκτέλεση κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, η άμυνα του Εργοτέλη δεν μπορεί να κόψει και από κοντά με το... μπούτι ο Ταυλαρίδης γράφει το 4-0

42' 5ο ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!!!! Ωραία κίνηση απ' τα δεξιά του Πέτριτς, βγάζει για τον Μπεργκ κι αυτός εκτελεί τον Καβουσάκη (που φέρει ευθύνη) για το 5-0 και το χατ-τρικ του Σουηδού!

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Λεωφόρο. Παναθηναίκός - Εργοτέλης 5-0!

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

58' Συρτό σουτ του Ρέντζα, φεύγει αρκετά άουτ η μπάλα.

63' Σουτ του Χουχούμη η μπάλα άουτ.

79' Τελευταία στιγμή ο Φίντελεφ έκανε την προβολή και απέτρεψε απ' τον Μπεργκ να σκοράρει μετά την ωραία μπαλιά του Καρέλη.

86' Εκτέλεση απ' τον Πράνιτς, η μπάλα κόντραρε και σε παίκτες του Εργοτέλη, με αποτέλεσμα ο Καβουσάκης να μπλοκάρει

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ: Στιλ, Μπούρμπος, Σιλντενφελντ, Ταυλαρίδης (78' Κουτρουμπής), Χουχούμης, Λαγός, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Πέτριτς (73' Καρέλης), Κλωναρίδης (60' Νίνης), Μπέργκ.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης, Τζανακάκης, Λυκογιάννης, Φιντέλεφ, Γκέντσογλου, Μπογκντάνοφ (26' Μπόε - Κανέ), Καζναφέρης, Ρέντζας, Γιουσούφ, Χαντί (46' Χαλκιαδάκης), Μπαμ Μπαμ.