Αθλητισμός | 04.02.2015

Απίστευτη ψυχή και απίστευτη νίκη από τους παίκτες του ΟΦΗ που κέρδισαν δίκαια με σκορ 3-1 τον ΠΑΟΚ και παραμένει πιο ζωντανός από κάθε άλλη φορά την φετινή σεζόν.

Μία ομάδα που εμπνέει αυτή την στιγμή υγεία από πλευράς ότι αγωνίστηκαν για ακόμα μία φορά παιδιά της ομάδας, τα παιδιά του Νίκου Αναστόπουλου κέρδισαν με 3-1 τον δεύτερο της βαθμολογίας ΠΑΟΚ και έφτασε τους 13 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

O τρομερός Τζορτζ έκανε "σκόνη" τον προσωπικό του αντίπαλο Ρικάρντο Κόστα πετυχαίνοντας ένα γκολ και κέρδισε το πέναλτι με το οποίο έγινε το 2-0. Στο 11' ο Τζορτζ έκανε το 1-0 ενώ στο 34' κέρδισε πέναλτι από ανατροπή από τον πορτογάλο αμυντικό. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Λαμπρόπουλος και έκανε το 2-0. Στο 54' ο Παπαδόπουλος από κοντά μείωσε σε 2-1 για τον ΠΑΟΚ και οι Θεσσαλονικείς μπήκαν και πάλι στο παιχνίδι. Το τελικό 3-1 διαμορφώθηκε στο 83' με σκόρερ τον Κουτσιανικούλη.

Πολύ καλό το κεντρικό αμυντικό δίδυμο του ΟΦΗ Φαζός - Δαμιανάκης που δεν άφησαν την εστία του Λόρια θα απειληθεί πέρα από μακρινά σουτ, ενώ για ακόμα ένα ματς ήταν εξαιρετικός ο Μπολάκης ο οποίος έβγαλε πολύ πάθος.

Το Live του αγώνα:

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο "Γεντί Κουλέ".

2' Σουτ του Μακ μπλόκαρε ο Λόρια.

6' Ακόμα ένα σουτ του Μάκ μέσα από την περιοχή η μπάλα άουτ.

11' ΓΚΟΟΟΛ. Ο ΟΦΗ ανοίγει το σκορ με τον Μάιρον Τζορτζ που πλάσαρε σε κενή εστία και έκανε το 1-0.

23' Ωραία ενέργεια από αριστερά και σουτ του Κουτσιανικούλη μπλόκαρε ο Γλύκος

33' Πέναλτι για τον ΟΦΗ με τον Τζορτζ να το κερδίζει από τον Ρικάρντο Κόστα.

34' ΓΚΟΟΟΛ. Ο Λαμπρόπουλος εκτέλεσε το πέναλτι εύστοχα και κάνει το 2-0.

43' Σουτ του Νομπόα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ η μπάλα.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 2-0

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.

48' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Ροβίθη να βγαίνει τετ α τετ και να πλασάρει άουτ.

53¨Ευκαιρία με τον Περέιρα απέκρουσε ο Λόρια.

54' ΓΚΟΛ. Ο ΠΑΟΚ μειώνει σε 2-1 με τον Παπαδόπουλο.

58' Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Νομπόα η μπάλα πέρασε παράλληλα από την εστία του Λόρια, άουτ.

61' Ευκαιρία με τον Μακ για τον ΠΑΟΚ, το σουτ του Σλοβάκου μπλόκαρε ο Λόρια.

83' ΓΚΟΟΟΛ. Ο ΟΦΗ με τον Κουτσιανικούλη κάνει το 3-1 κόντρα στον ΠΑΟΚ.

Τέλος του αγώνα. ΟΦΗ - ΠΑΟΚ 3-1

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΟΦΗ:Λόρια, Μπολάκης, Φαζός, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, Κουτσιανικούλης (89' Μανιδάκης), Ροβίθης (68' Μερεμπασβίλι), Τζορτζ (73' Μαραθιανός)

Στον πάγκο έμεινε: Αγριμάκης

ΠΑΟΚ: Γλύκος, Κωνσταντινίδης (60' Κίτσιου), Σκόνδρας, Κατσικάς, Ρικάρντο Κόστα, Γκολάσα (82' Κουλούρης)), Μαντούρο (45' λτρ Τζανδάρης), Παπαδόπουλος, Περέιρα, Μακ, Νομπόα

Στον πάγκο έμειναν οι: Ιτάντζ, Παπαγιαννόπουλος, Μίγκελ Βιτόρ, Παγγουράς.