Αθλητισμός | 28.09.2013

Η ομάδα της Αλικαρνασσού επικράτησε με 3-1 της Κηφισιάς στο Παγκρήτιο Στάδιο.

Πήρε ρεβάνς στο πρωτάθλημα ο Ηρόδοτος που μπορεί να αποκλείστηκε από την Κηφισιά για το Κύπελλο ωστόσο στο πρωτάθλημα η κατάσταση ήταν διαφορετική. Όντας πιο αποφασιστικός και κατέκτησε δίκαια το τρίποντο

Η ομάδα του Θανάση Κολιτσιδάκη προηγήθηκε μόλις στο 7ο δευτερόλεπτο με τον  Ζαφείρης για να ισοφαρίσει η Κηφισιά στο 20΄ με τον Γκουτσούλα και στο 41΄ο Βελέτης πέτυχε το 2-1 Στην επανάληψη του παιχνιδιού στο 47΄ο Κούρτι κέρδισε πέναλτι αφού ανατράπηκε στην περιοχή από τον Ιωσήπου. Ο γκολκίπερ της Κηφισιάς αποβλήθηκε-αφήνοντας την ομάδα του με δέκα-με τον Κούρτι να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να ευστοχεί (3-1). Στην συνέχεια είχαμε αριθμητική ισορροπία καθως στο 69΄αποβλήθηκε για τον Ηρόδοτο ο Κοζυράκης με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

ΗΡΟΔΟΤΟΣ (Θαν. Κολιτσιδάκης): Ζαφείρης Δ., Χατζηβασίλης, Χαλκιαδάκης (64΄ Τσομπανάκης), Χαρίτος, Γεωργόπουλος, Κοζυράκης, Βελέτης, Πήλιος (84΄ Μωραϊτης), Κούρτι, Ζαφείρης Αλ., Σαλταπίδας.

ΚΗΦΙΣΙΑ (Θωμάς Γράφας): Ιωσήπου, Στασινός, Έσλερ, Τεγούσης, Κολοτούρος, Κορακάκης, Χίσο (47΄ Κόλλιας), Ταμπάκης, Βέρμπης, Γκουτσούλας, Ντούμος (46΄ Αλημπάς)

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής:

6ος όμιλος

Σάββατο (28/9)

Ηρόδοτος–Κηφισιά 3-1

Κυριακή (29/9)

Ηλυσιακός–Ερμής Ζωνιανών (16.30)

Πανναξιακός–Μανδραϊκός (14.15)

ΑΕΚ–Θύελλα Ραφήνας (16.30)

Τριγλία Ραφήνας–Αστέρας Βάρης (16.30)

Περαμαϊκός–ΑΟ Περιστερίου (Αναβλήθηκε)

Αιγάλεω–Άγιος Νικόλαος (16.30)

Ρεπό: ΠΑΟ Κρουσσώνα

Βαθμολογία

1. ΑΕΚ 3

-------------------------------------------------

2. Περαμαϊκός 3

3. Τριγλίας Ραφήνας 3

4. Αστέρας Βάρης 3

5. Πανναξιακός 3

6. Ηρόδοτος 3

7. Κηφισιά 3

8. Αιγάλεω 1

9. ΑΟ Περιστερίου 1

10. Ηλυσιακός 0

11. Αγιος Νικόλαος 0

12. Μανδραϊκός 0

13. Ερμής Ζωνιανών 0

14. Θύελλα Ραφήνας 0

15. ΠΑΟ Κρουσσώνα 0

 

5ος όμιλος

Κυριακή (29/9)

Προοδευτική–Εθνικός Αστέρας (16.30)

Νέα Ιωνία–Κισσαμικός (16.30)

Δόξα Βύρωνα–Τράχωνες (16.30)

Ιωνικός–Ρούβας (16.30)

Γιούχτας–Ολυμπιακός Λαυρίου (16.30)

Πανελευσινιακός–Μύκονος (11.00)

Ατσαλένιος–Πεύκη (16.30)

Ρεπό: Ατρόμητος Πειραιά

Βαθμολογία

1. Ιωνικός 3

-------------------------------------------------

2. Ατσαλένιος 3

3. Νέα Ιωνία 3

4. Γιούχτας 1

5. Τραχώνες 1

6. Μύκονος 1

7. Κισσαμικός 1

8. Πεύκη 1

9. Δόξα Βύρωνα 1

10. Πανελευσινιακός 1

11. Ρούβας 1

12. Ατρόμητος Πειραιά 0

13. Προοδευτική 0

14. Εθνικός Αστέρας 0

15. Ολυμπιακός Λαυρίου 0

Newsroom

Όλες οι ειδήσεις

Διαβάζονται τώρα