Αθλητισμός | 21.05.2014

Ο ΠΑΟΚρουσώνα έφυγε με το "διπλό" από το Μαρτινέγκο κερδίζοντας με 1-2 τον Ηρόδοτο και έτσι παρέμεινε στην Γ'Εθνική. Αντίθετα ο Ερμής υποβιβάστηκε.

Ο ΠΑΟΚρουσώνα με δυο γρήγορα γκολ στο πρώτο ημίχρονο του Κορδονούρη και αυτογκόλ του Γεωργόπουλου κατάφερε να πάρει σαφές προβάδισμα για τη νίκη κόντρα στον Ηρόδοτο. Στην συνέχεια όμως ο Ηρόδοτος είχε σωρρεία χαμένων ευκαιριών και δοκάρι στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κούρτι. Τελικά προς τα τελευταία λεπτά του αγώνα, η ομάδα της Νέας Αλικαρνασσού μείωσε σε 1-2 με τον Ζαφείρη.

Με αυτή τη νίκη οι Κρουσανιώτες εξασφάλισαν την παραμονή τους στην Γ' Εθνική, στην τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αντίθετα ο Ερμής Ζωνιανών, ο οποίος είχε ρεπό, με την ισοπαλία που έφερε ο Μανδραϊκός με τον Περαμαϊκό, υποβιβάστηκε καθώς μειονεκτεί στην ισοβαθμία.