Αθλητισμός | 31.10.2013

Κακή εμφάνιση από τους ασπρόμαυρους σε ενα παιχνίδι απο το οποίο κρατάνε μόνο την πρόκριση στους "16" του Κυπέλλου

Μια από της χειρότερες εμφανίσεις του πραγματοποίησε ο ΟΦΗ στο Γεντί Κουλέ κόντρα στην Καλλιθέα σημειώνοντας την 6η του σερί ισοπαλία μέσα στο γήπεδο του. Οι ασπρόμαυροι κατάφεραν να πάρουν την πρόκριση καθώς είχαν νίκησαν στο πρώτο παιχνίδι με 1-0 μέσα στο Ελ Πάσο. Ο ΟΦΗ προηγήθηκε 8ο λεπτό με τον Παπάζογλου, ενώ στο 90' ο Φαγιέ διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Οι παίκτες του ΟΦΗ αξίζει να σημειώσουμε ότι για μια ακόμα φορά δυσαρέστησαν τον κόσμο τους ο οποίος τους αποδοκίμασε έντονα.

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Φερνάντεζ, Τριποτσέρης, Παπάζογλου (66' Μακουκούλα), Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος (46' Κουτσιανικούλης), Ζβασίγια, Φραγκουλάκης (87' Νιμανί), Μακρής, Μιλιάζες, Στάθης

Καλλιθέα (Βαζέχα): Λυμπερόπουλος, Μουσταφίδης, Παγώνης, Θεολόγου, Πίκολο, Καλαμιώτης, Φαγιέ, Σταύρου, Κατσικογιάννης, Γκαλάν, Τόρες (63' Χαϊκάλης)

Το φίλμ του αγώνα

Ο ΟΦΗ έχει παραταχθεί στο παιχνίδι με τερματοφύλακα τον Φερνάντες, δεξί μπακ τον Στάθη, αριστερό τον Μιλιάζες και στόπερ τους Τριποτσέρη και Ζβασίγια. Στη μεσαία γραμμή σαν αμυντικά χαφ είναι οι Κάλαϊτζιτς και Μακρής, μπροστά τους ο Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος και Φραγκουλάκης στις πτέρυγες της επίθεσης και στην κορυφή ο Παπάζογλου.

Από την άλλη πλευρά ξεκίνησε με τερματοφύλακα τον Λυμπερόπουλο, αριστερό μπακ τον Παγώνη, δεξί τον Μουσταφίδη και κεντρικούς αμυντικούς τους Πίκολο και Καλαμιώτη. Αμυντικά χαφ είναι οι Θεολόγου και Κατσικογιάννης, με τον Φαγιέ σε ελεύθερο ρόλο, στα πλάγια τους Τόρες και Σταύρου και στην επίθεση τον Γκαλάν.

Να υπενθυμίσουμε ότι ο ΟΦΗ είχε νικήσει μέσα στο Ελ Πάσο (1-0) την Καλλιθέα με τέρμα του Ζόρο

Περίπου 2.500 χιλιάδες φίλαθλοι ειναι στο γηπεδο.

5' Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ με τον Λαμπροπουλο να σουτάρει ψηλά αουτ

6' Ο Λαμπρόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας στο ύψος του πέναλτι, αλλά το σουτ που έκανε ήταν απελπιστικά άστοχο, πολλά μέτρα πάνω από το δοκάρι του Λυμπερόπουλου.

8' ΓΚΟΛ 1-0! Έπειτα απο γέμισμα του Μιλιάζες απο αριστερά και αφού η μπάλα πέρασε χωρίς επιτυχία από τους Λαμπρόπουλο και Κάλαϊτζιτς, ο Ζε Εντουάρντο έδωσε στον Παπάζογλου και απο κοντά έκανε το 1-0.

12' Σέντρα του Ζε Εντουάρντο απο δεξιά, ο Παπάζογλου από καλή θέση με κεφαλιά, έστειλε την μπάλα άουτ.

Πρωτο τέταρτο του παιχνιδιού και ο ΟΦΗ παταει καλά στο γήπεδο έχει τηον έλεγχο και ψαχνει για  το δεύετρο γκολ.

17' Μακρινό σουτ του Μακρή η μπάλα έφυγε αουτ

19’ Σέντρα Μιλιαζες στο δεύτερο δοκάρι ο Ζε Εντουάρντο έπιασε την κεφαλιά με την μπάλα να καταλήγει άουτ.

24' Πρώτο σουτ απο τον Κατσικογιάννη με την μπάλα να φεύγει αουτ

Εχει πέσει σε αυτά τα τελευταία λεπτά ο ρυθμός του παιχνιδιού

30’ Κίτρινη κάρτα στον Πίκολο για φάουλ στον Λαμπρόπουλο.

31' Κεφαλιά πάσα του Παπαζογλου στο Μακρή που με ανάποδο ψαλίδακι έστειλε την μπάλα μολις αουτ.

34' Φάουλ που εκτέλεσε από αριστερά ο Φραγκουλάκης , κεφαλιά πάσα του Παπάζογλου και γυριστό σουτ του Μακρή από κοντά, η μπάλα έφυγε λίγο άουτ.

42' Κίτρινη κάρτα στον Γκαλάν για διαμαρτυρία.

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

45' Η Καλλιθέα σκοράρει με τον Πίκολο αλλα το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ και έντονες διαμαρτυρίες απο τους φιλοξενούμενους

Εναρξη Β' Ημιχρόνου

Με μια αλλαγή ξεκίνησε ο ΟΦΗ το δεύτερο ημίχρονο καθώς έφυγε από το παιχνίδι ο Λαμπροπουλος και την θέση του πήρε ο Κουτσιανικούλης.

49' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, η μπάλα στην αγκαλιά του Λυμπερόπουλου.

51’ Κίτρινη κάρτα στον Ζβασίγια.
53' Ο Κουτσιανικούλης σκοράρει με κεφαλιά αλλα το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ καθως ο βοηθός εχει σηκώσει την σημαια του.

56' καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το γύρισμα του Ζε Εντουάρντο απο τα δεξιά όμως δεν πρόλαβε την μπάλα κανένας συμπαίκτης του

Οι φίλοι του ΟΦΗ δυσανασχετούν με την εικόνα της ομάδας τους και τους αποδοκιμάζουν έντονα τους παίκτες.

60' Καλή προσπάθεια για την Καλλιθέα με το γέμισμα του Παγώνη απο την αριστερή πλευρά και τον Φαγιέ απο καλή θέση να σουτάρει άουτ.
64' Αλλαγή για την Καλλιθέα. Εφυγε απο το παιχνίδι ο Τόρες και στην θέση του πέρασε ο Χαικάλης
65' Κίτρινη κάρτα στον Κατσικογιάννη για διαμαρτυρία.

66' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Μακουκουλα παίρνει την θέση του Παπαζογλου

66' Καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ με την κεφαλιά του Κουτσιανικούλη να φεύγει μόλις αουτ

72' Φάουλ που εκτέλεσε ο Σταύρου απο καλή θέση, μπλόκαρε δύσκολα ο Φερνάντες.

76' Κίτρινη κάρτα στον Παγώνη για διαμαρτυρία.

81' Σέντρα του Στάθη μέσα στην περιοχή, ο μακουκουλα από κοντα δεν θα μπορέσει να κάνει την κεφαλιά.

82' Γέμισμα του Παγώνη απο την αριστερή πλευρά, κεφαλιά του Γκαλάν απο κοντά η μπάλα περνά ελάχιστα πάνω από το δοκάρι του Φερνάντες.

85' Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ με το Νιμανί να περνάει στο παιχνίδι.

87' Καλή στιγμή για τον ΟΦΗ με το σουτ του Ζε να φεύγει αουτ μετα την πάσα του Νιμανί

88' Σουτ Νιμανι μπλόκαρε την μπάλα ο Λυμπερόπουλος

90' Γκολ 1-1 με μακρινό σου του Φαγιέ. Ο τερματοφύλακας του ΟΦΗ φέρει ευθύνη στο γκολ
Δυο λεπτά καθυστερήσεων

92' Κίτρινη κάρτα στον Μουσταφίδη.

Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανιών)

Βοηθοί: Κουρομπύλια, Παστρωμάς ( Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής:  Κοσικίδης (Αθηνών)