Αθλητισμός | 04.01.2015

Ο Εργοτέλης έδειξε καλό πρόσωπο αλλά δεν κατάφερε να κερδίσει τον Λεβαδειακό που έμεινε στο 1-1.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε το σκορ στο 7' με τον Σοτέλο ενώ η ισοφάριση για τους "κιτρινόμαυρους" ήρθε στο 10' με τον Γιουσούφ. Ο Εργοτέλης στα τελευταία λεπτα είχε τις φάσεις για να πάρει τη νίκη αλλά δεν στάθηκε καθόλου τυχερός!

Καρέ - Καρέ οι φάσεις του αγώνα:

1' Ξεκίνησε το ματς στην Λιβαδειά!

7' ΓΚΟΛ για τον Λεβαδειακό. Ο Σοτέλο βρέθηκε τετ α τετ και έκανε το 1-0

10' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη!!! Ο Γιουσούφ με ωραία ενέργεια και σουτ από αριστερά θα κάνει το 1-1

25' Ο Λεβαδειακός πιέζει και ψάχνει το γκολ που θα τον βάλει ξανά μπροστά στο σκορ.

32' Παράλληλη πάσα του Λυκογιάννη δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης του Εργοτέλη να την σπτρώξει στα δίχτυα

41' Τρομερή διπλή απόκρουση του Καβουσάκη σε προσπάθειες του Σοτέλο!

45' Ακόμα μία χαμένη φάση με τον Σοτέλο, απέκρουσε πάλι ο Καβουσάκης

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

49' Πολύ άστοχο σουτ του Καζναφέρη, η μπάλα ψηλά άουτ!

56' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη απέκρουσε ο Σηφάκης σε κόρνερ.

58' Δυνατό σουτ του Καζναφέρη απέκρουσε με υπερένταση ο Σηφάκης.

73' Απέβαλε τον Σταύρο Λαμπράκη από τον πάγκο του Εργοτέλη ο διαιτητής κ.Μάνταλος

81' Καλό σουτ του Σοτέλο από πλάγια αριστερά η μπάλα άουτ.

86' Σουτ του Κονέ η μπάλα άουτ.

90+1 Τρομερή σουτ του Παμλίδη εξω από την περιοχή η μπάλα ξυστά από το δοκάρι του Σηφάκη

90+2 Απίστευτη φάση για τον Εργοτέλη. Ο Κούτρης βρήκε με ωραία μπαλιά τον Γιουσούφ που βρέθηκε στο δεύτερο δοκάρι και με σουτ στην κίνηση έδιωξε πάνω στην γραμμή ο Κώτσιος