Αθλητισμός | 04.02.2015

Βαριά ήττα γνώρισε στο Αγρίνιο ο Εργοτέλης από τον Παναιτωλικό με σκορ 4-0

Έβαλε τέσσερα και θα μπορούσε να πετύχει περισσότερα. Ο Παναιτωλικός ήταν ισοπεδωτικός κόντρα στον Εργοτέλη και το τελικό 4-0 είναι ίσως και να ‘ναι τιμητικό για τους φιλοξενούμενους βάσει της απόδοσης που είχαν οι δύο ομάδες.

Ο Φωτάκης πέτυχε το πρώτο τέρμα της ομάδας του, αλλά και με τη φανέλα της ομάδας του Αγρινίου, στο 19’ και στο 42’ ο Άλβες διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας και σκόραρε για δεύτερο συνεχόμενο (είχε σκοράρει δις κόντρα στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα) παιχνίδι. Ο Κάπελ έκανε το 3-0 στο 63’ και ο Βραζιλιάνος έβαλε το κερασάκι στην τούρτα στον φινάλε της αναμέτρησης, διπλασιάζοντας τα τέρματα του.

Τους 38 βαθμούς έφθασαν οι γηπεδούχοι και κρατούν απόσταση ασφαλείας από την έκτη θέση, ενώ περιμένουν στραβοπάτημα του Αστέρα κόντρα στον Πλατανιά για να περάσουν οριστικά τέταρτοι.

Το Live του αγώνα:

1' Ξεκίνησε το παιχνίδι στο Αγρίνιο

8' Χωρίς κάποια αξιόλογη φάση μέχρι τώρα στο παιχνίδι. Αναγνωσιστικά τα πρώτα λεπτά του αγώνα.

9' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Παναιτωλικό με τον Φωτάκη από κοντά να μην μπορεί να σκοράρει.

10' Δοκάρι για τον Παναιτωλικό σε σουτ του Γοδόι!

17' Καλή στιγμή για τον Εργοτέλη. Ο Ουλά έκανε πάσα για τον Γιουσούφ, αλλά ο δεύτερος βρήκε καλά την μπάλα και δεν μπόρεσε να γίνει κάτοχος της.

19' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό. Τρομερό σουτ του Φωτάκη μέσα από την περιοχή και 1-0!

43' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό. Ο Άλβες θα κάνει το 2-0 για την ομάδα του Αγρινίου.

45' Δεύτερο δοκάρι για τον Παναιτωλικό με τον Μαρτίνες.

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

60' Σουτ του Γιουσούφ άουτ.

63' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μαρτίνες κεφαλιά από τον Κάπελ και 3-0

65' Ευκαιρία με τον Καλέ για τον Εργοτέλη.

70' Καλή προσπάθεια από πλευράς Εργοτέλη, αλλά ο Πίτσος που μπήκε μέσα στην περιοχή συνάντησε δύο παίκτες των γηπεδούχων μπροστά του, που τον σταμάτησαν.

78' Καλή αντεπίθεση για τον Εργοτέλη. Η μπάλα έφθασε στον Ουλά, που έκανε ωραίο σουτ και έδιωξε ο Στεφανάκος.

90' ΓΚΟΛ! 4-0 ο Άλβες για τον Παναιτωλικό

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Στεφανάκος, Κούσας, Ρουσκουγιέδα (69' Βιγιαφάνιες), Μπεχαράνο, Άλβες, Καπέλ (80' Θεοδωρίδης), Μαλεζάς, Γοδόι, Σακαραμοτσίνο, Μαρτίνες (74' Λάζαρ), Φωτάκης

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Κολοβούρης, Κουτρομάνος, Παπουτσογιαννόπουλος, Βασιλείου.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Σαράνοφ, Χαντί (46' Τζίλας), Καζναφέρης, Καλέ, Κοζορώνης, Πίτσος, Γκοργκς, Λουβιόν, Γκέντσογλου (21' λτρ Μπόε Καν), Γιουσούφ (68' Ολαϊτάν), Ουλά.

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Δερμιτζάκης, Λυκογιάννης, Τζανακάκης, Φιντέλεφ.

Διαιτητής: Πραξιτέλης Ζαχαριάδης, βοηθοί οι Χασάν Κούλα, Χρήστος Μπαλτάς. Τέταρτος: Ιωάννης Δελφάκης