Αθλητισμός | 30.03.2014

Κακή εικόνα από την κρητική ομάδα που δεν κατάφερε να φύγει με τη νίκη

Την ήττα από το Λεβαδειακό γνώρισε ο ΟΦΗ, που έδειξε κακή εικόνα στο γήπεδο.

Ο Λεβαδειακός άνοιξε από νωρίς το σκορ καθώς στο 8' ο Κονέ με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 29' ο Μακρής έφερε το ματς στα ίσα για τον ΟΦΗ, ωστόσο στο 32' ο πρώην παίκτης της Κρητικής ομάδας Βαγγέλης Μάντζιος έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους γηπεδούχους διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Επίσης να αναφέρουμε ότι στο 68' ο διαιτητής της αναμέτρησης κ.Γιάχος απέβαλε από τον πάγκο του ΟΦΗ τον προπονητή της ομάδας Ρικάρντο Σα Πίντο λόγω διαμαρτυριών.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (Σ.Παντελίδης): Στρατηλάτης, Κώτσιος, Ιντζίδης, Μουλόπουλος, Χαραλάμπους, Κονέ, Πετράτσι, Βαρέλα, Μάντζιος, Ορτέγκα, Μιλοσάβλιεβ.

ΟΦΗ (Σα Πίντο): Αγριμάκης, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Μπαρέιρο, Τριποτσέρης, Ντουντού, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Παπάζογλου, Ροβίθης, Ζε Εντουάρντο

Οι φάσεις του αγώνα:

1' Ξεκίνησε το ματς στην Λιβαδειά

8' Γκολ από τον Κονέ, που με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μιλοσάβλιεβ, κάνει το 1-0 υπέρ του Λεβαδειακού

12' Σουτ από τον Ορτέγκα με τον Αγριμάκη να μπλοκάρει με ευκολία

14' Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για διαμαρτυρία

25' Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν να έχουν τον έλεγχο, με τον ΟΦΗ να μην έχει καταφέρει να προσεγγίσει την εστία του Λεβαδειακού

29' Ισοφαρίζει ο ΟΦΗ με γκολ του Μακρή

32' Παίρνει ξανά "κεφάλι" ο Λεβαδειακός, με το Μάντζιο να κάνει το 2-1

41' Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη σε μαρκάρισμα πάνω στον Κονέ

41' Κίτρινη κάρτα στον Πετράτσι

Τέλος πρώτου ημιχρόνου στην Λιβαδειά, ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ - ΟΦΗ 2-1

46' Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Στάθης στη θέση του Μπούρμπου.

55' Χωρίς φάση οι δύο ομάδες τα δέκα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.

63' Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Κουτσιανικούλης στη θέση του Ντουντού.

68' Ο Γιάχος αποβάλλει τον Σα Πίντο, ενώ ο Πορτογάλος τεχνικός διαμαρτύρεται έντονα.

72' Ο Μάρτινς στη θέση του Ορτέγκα.

74' Εντυπωσιακή επέμβαση από τον Αγριμάκη μετά την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κονέ.

80' Ο Νούνιεζ θα πάρει τη θέση του Κάλαϊτζιτς.

84' Ο Γεωργίου θα περάσει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Βαρέλα.

88' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρέιρο, έπειτα από μαρκάρισμα πάνω στο Μάντζιο.

94' Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Μάνγκας στη θέση του Μιλοσάβλιεβ.

94' Κίτρινη κάρτα στον Γεωργίου και στον Στρατηλάτη.