Αθλητισμός | 07.01.2015

Άσχημη εμφάνιση για τον Εργοτέλη που γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Ερμιονίδα και αποκλείστηκε από την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας.

Η ομάδα του Κρανινίδου καθάρισε από το πρώτο ημίχρονο την υπόθεση νίκη με τα γκολ των Στάικου στο 4ο λεπτό και του Κουτσοσπύρου στο 36', ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 2-0.Τα αποτελέσματα: Μάλιστα αξίζει να αναφέρουμε ότι αγωνίστηκε για πρώτη φορά με τα "κιτρινόμαυρα" το νέο μεταγραφικό απόκτημα του Εργοτέλη Μπόγιαν Σαράνοφ.

Στο άλλο ματς του 6ου ομίλου η Βέροια αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 με τον Απόλλων Σμύρνης όπου οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με ωραίο γκολ του Αλίπιο στο 22' ενώ το τελικό 1-1 γράφτηκε στο 78' με κοντινή προβολή του Χάσελμπάινγκ.

Έτσι στην επόμενη φάση προκρίθηκαν Βέροια και Απόλλων που τερμάτισαν στις δυο πρώτες θέσεις του ομίλου.

Οι ενδεκάδες των δυο ομάδων:

Ερμιονίδα (Μπολάνο): Ραχιώτης, Παπανικολάου, Μηλιώτης, Τούτοριτς, Ιασωνίδης, Κιοσές, Ταπέ, Στάικος, Τσακόν, Παβίσεβιτς, Κουτσοσπύρος

Εργοτέλης (Ταουσιάνης): Σαράνοφ, Ρέντζας, Πίτσος, Παντελάκης, Κούτρης, Μπογκντάνοφ, Κασναφέρης, Μπουρσέλης, Μπαμ Μπαμ, Παμλίδης, Στογιάνοβιτς

Ερμιονίδα – Εργοτέλης 2-0