Αθλητισμός | 28.02.2013

Πραγματοποιήθηκε στο ΔΑΠΚΗ η κλήρωση του 2ου Τουρνουά Μπάσκετ Εργαζομένων του Δήμου Ηρακλείου για το 2013 που διοργανώνει ο Αθλητικός Οργανισμός (Δ.Ο.Π.Α.Φ.Μ.Α.Η.).

Στην κλήρωση παρευρέθησαν πλήθος κόσμου εκπρόσωποι φορέων,  ιατροί,  διαιτητές και κριτές. Ο  αντιπρόεδρος  του ΔΟΠΑΦΜΑΗ και πρόεδρος της οργανωτικής επιτροπής κ. Βαρδαβάς  Κωνσταντίνος έκανε έναν μικρό απολογισμό για το 2012 και παρουσίασε τους βασικούς όρους διεξαγωγής για το 2013. Τοποθετήθηκαν ακόμα τα μέλη της οργανωτικής επιτροπής κ.. Χάρης Βαβουρανάκης υπεύθυνος για το ιατρικό κομμάτι και ο κ. Μανόλης Δραμηντινός .Το παρόν έδωσαν επίσης ο πρόεδρος του ΣΥ.Δ.ΚΑ.Κ κ Γ. Επιτροπάκης και ο πρόεδρος του ΣΥ.Κ.ΚΑ.Κ. κ. Ορέστης Σμυρνάκης. Στη  συνέχεια το υπηρεσιακό στέλεχος του οργανισμού και μέλος της τεχνικής επιτροπής κ. Νίκος Τούλης ανέλυσε την προκήρυξη του τουρνουά και προχώρησε στην κλήρωση. Στο φετινό τουρνουά θα συμμετάσχουν 37 ομάδες-φορείς με 650 εργαζόμενους και θα διεξαχθούν 250 αγώνες περίπου.
Οι όμιλοι θα είναι πέντε και οι ομάδες τοποθετηθήκαν ως εξής:
Α’ Όμιλος: Ιατρικοί Επισκέπτες, ΙΤΕ Τραπ., ΕΛΜΕ, ΟΤΕ, Alpha bang,  Αθηναϊκή Ζυθοπ., Αστόρια Hotel
Β’ Όμιλος: OFF ROAD, Θησέας, Εφοριακοί, Παλ. Ηρόδοτος, ΕΓΟΗ σκάκι, ΔΣΗ Ραδαμανθης, Οπτικοί
Γ’ Ομιλος: ΕΛΚΕΘΕ, ΠΟΑ μέλη, ΤΕΕ-ΤΑΚ, ΠΑΛ. ΜΕσσαράς, Σωφρονιστικοι, 133ΣΜ, Σκακιστικός
Δ’ Όμιλος: CALCETΤO, Παγκρήτια Τράπεζα, Ανδρογέας, Κούτρης, Π.Σ. Αγ. Ιωάννης, Παλαίμαχοι ΟΦΗ, Π.Σ. Αλαγνίου, Αυγενική
Ε’ Όμιλος: COSMOS SPORT, Οικ. Επιμελητήριο, ΕΛ.ΑΣ, Υ.Π.Α, Ηλεκτρολόγοι, Λιμεναρχείο, Δ.Σ.Η, Παλ. Αναγέννηση

Το πρόγραμμα των αγώνων των τριών πρώτων αγωνιστικών
ΟΜΙΛΟΣ  Α 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ      
                                     
1Χ2 ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΕΠΙΣΚ - Ι.Τ.Ε ΤΕΤ. 27/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:00
4Χ7 ΟΤΕ - ΑΣΤΟΡΙΑ HOTEL ΤΕΤ. 27/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:30
5Χ6 ALPHA BANK-  ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ ΤΕΤ. 27/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:00
Νο  3 ρεπό ΕΛΜΕ  

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
3Χ1 ΕΛΜΕ - ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΕΠΙΣΚ ΠΕΜ. 7/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
2Χ4 Ι.Τ.Ε - ΟΤΕ ΠΕΜ. 7/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
6Χ7 ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ- ΑΣΤΟΡΙΑ HOTEL ΠΑΡ.  8/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
Νο  5 ρεπό ALPHA BANK  


3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
1Χ4 ΙΑΤΡΙΚΟΙ ΕΠΙΣΚ - ΟΤΕ ΤΕΤ. 13/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:30
5Χ3 ALPHA BANK - ΕΛΜΕ  ΤΕΤ. 13/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:00
6Χ2 ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ - Ι.Τ.Ε ΤΕΤ. 13/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 21:30
Νο  7 ρεπό ΑΣΤΟΡΙΑ HOTEL  

ΟΜΙΛΟΣ  Β 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ    
                                       
1Χ2 OFF ROAD - ΘΗΣΕΑΣ ΤΕΤ. 27/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 21:30
4Χ7 ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ -ΟΠΤΙΚΟΙ ΠΕΜ. 28/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
5Χ6 ΕΓΟΗ ΣΚΑΚΙ - Δ.Σ.Η. ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ ΠΕΜ. 28/2 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
Νο  3 ρεπό ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ  

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
3Χ1 ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ- OFF ROAD ΠΑΡ. 8/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
2Χ4 ΘΗΣΕΑΣ - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΤΕΤ. 6/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:00
6Χ7 Δ.Σ.Η. ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ - ΟΠΤΙΚΟΙ ΤΕΤ. 6/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:30
Νο  5 ρεπό ΕΓΟΗ ΣΚΑΚΙ  
  
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                          
1Χ4 OFF ROAD -ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ ΤΕΤ. 13/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:00
5Χ3 ΕΓΟΗ ΣΚΑΚΙ - ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΠΑΡ. 15/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
6Χ2 Δ.Σ.Η. ΡΑΔΑΜΑΝΘΥΣ - ΘΗΣΕΑΣ ΠΑΡ. 15/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
Νο  7 ρεπό ΟΠΤΙΚΟΙ  
ΟΜΙΛΟΣ  Γ 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ 
                                          
1Χ2 ΕΛΚΕΘΕ - ΠΟΑ ΜΕΛΗ ΠΑΡ. 1/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
4Χ7 ΠΑΛ ΜΕΣΣΑΡΑΣ - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΠΑΡ. 1/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
5Χ6 ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΙ - 133 Σ.Μ ΔΕΥ. 4/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:00
Νο  3 ρεπό ΤΕΕ/ΤΑΚ  

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
3Χ1 ΤΕΕ/ΤΑΚ - ΕΛΚΕΘΕ ΤΕΤ. 6/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:00
2Χ4 ΠΟΑ ΜΕΛΗ - ΠΑΛ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΤΕΤ. 6/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 21:30
6Χ7 133 Σ.Μ - ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΤΡΙ. 12/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
Νο  5 ρεπό ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΙ  
   
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
1Χ4 ΕΛΚΕΘΕ - ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΜΕΣΣΑΡΑΣ ΠΕΜ. 14/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
5Χ3 ΣΩΦΡΟΝΙΣΤΙΚΟΙ - ΤΕΕ/ΤΑΚ ΠΕΜ. 14/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
6Χ2 133 Σ.Μ - ΠΟΑ ΜΕΛΗ ΠΕΜ. 21/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
Νο  7 ρεπό ΣΚΑΚΙΣΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ  
ΟΜΙΛΟΣ  Δ 
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ      
                                     
1Χ2 CALCETTO - ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΕΥ. 4/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:30
3Χ8 ΠΑΛ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - Π.Σ. ΑΥΓΕΝΙΚΗ ΔΕΥ. 4/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:00
4Χ7 ΚΟΥΤΡΗΣ - Π.Σ. ΑΛΑΓΝΙΟΥ ΔΕΥ. 4/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 21:30
5Χ6 Π.Σ.ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΑΛ. ΟΦΗ ΔΕΥ. 4/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 19:00

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                          
3Χ1 ΠΑΛ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ - CALCETTO ΔΕΥ. 11/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 19:00
2Χ4 ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ - ΚΟΥΤΡΗΣ ΔΕΥ. 11/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 20:30
8Χ5 Π.Σ. ΑΥΓΕΝΙΚΗ - Π.Σ.ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ ΔΕΥ. 11/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 21:00
6Χ7 ΠΑΛ. ΟΦΗ - Π.Σ. ΑΛΑΓΝΙΟΥ ΤΡΙ. 12/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
   
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
1Χ4 CALCETTO - ΚΟΥΤΡΗΣ ΤΡΙ. 19/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
5Χ3 Π.Σ.ΑΓ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΑΛ. ΑΝΔΡΟΓΕΑΣ ΤΡΙ. 19/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
6Χ2 ΠΑΛ. ΟΦΗ - ΠΑΓΚΡΗΤΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΑΡ. 22/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30
7Χ8 Π.Σ. ΑΛΑΓΝΙΟΥ - Π.Σ. ΑΥΓΕΝΙΚΗ ΠΑΡ. 22/3 ΑΟΡΑΚΙΑ  18:00

ΟΜΙΛΟΣ  Ε
1η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ      
                                    
1Χ2 COSMOS SPORT – ΟΙΚΟΝ. ΕΠΙΜΕΛ ΔΕΥ. 4/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 20:30
3Χ8 ΕΛ.ΑΣ – ΠΑΛ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΔΕΥ. 4/3 ΑΛΙΚΑΡΝ 21:00
4Χ7 Υ.Π.Α - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΤΡΙ.  5/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
5Χ6 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ - ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΤΡΙ.  5/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:30

2η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
3Χ1 ΕΛ.ΑΣ - COSMOS SPORT ΔΕΥ. 11/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:00
2Χ4 ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛ. - Υ.Π.Α ΔΕΥ. 11/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:30
8Χ5 ΠΑΛ. ΑΝΑΓΕΝΝ. - ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ ΔΕΥ. 11/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:00
6Χ7 ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ - ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΔΕΥ. 11/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 21:30
   
3η  ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ                                           
1Χ4 COSMOS SPORT - Υ.Π.Α ΠΕΜ. 21/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 18:00
5Χ3 ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΙ - ΕΛ.ΑΣ ΤΕΤ.  20/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 20:30
6Χ2 ΛΙΜΕΝΑΡΧΕΙΟ – ΟΙΚΟΝ. ΕΠΙΜΕΛ ΤΕΤ.  20/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 19:00
7Χ8 ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ – ΠΑΛ. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗΣ ΤΕΤ.  20/3 ΑΟΡΑΚΙΑ 17:30
 
Τέλος να σημειώσουμε ότι η Β’ φάση θα ξεκινήσει στις 7 Μαϊου
 

Newsroom

Όλες οι ειδήσεις

Διαβάζονται τώρα