Αθλητισμός | 28.03.2012

Mε πολλά παράπονα για την διαιτησία του Ντοκάκη από τα Χανιά, ο Ρούβας έμεινε τελικά στο 0-0 με την Προοδευτική στην Γέργερη για το πρωτάθλημα της FOOTBALL LEAGUE.

H ομάδα της Γέργερης “φωνάζει” για τον μη καταλογισμό πέναλτι στο 74ο λεπτό όταν ο Κουμεντάκος ανέτρεψε τον Αντωνάκη ωστόσο ο διαιτητής Ντοκάκης του συνδέσμου Χανίων αρνήθηκε να υποδείξει την παράβαση. Αυτή η φάση είχε ως αποτέλεσμα να αποβληθεί ο προπονητής του Ρούβα Γιάννης  Ταουσιάνης. Ο Ρούβας ήταν καλύτερος από την ομάδα του Κορυδάλλου και έχασε αρκετές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη που θα ισοδυναμούσε με ένα τεράστιο άλμα παραμονής.

Ρούβας: Καλομοίρης, Ανυφαντάκης, Κορδονούρης, Πατελής, Τζιράκης, Σταθόγλου, Ρουμπάκης, Φουκαράκης, Παπαχρήστος, Γιαννακάκης (68′ Αντωνάκης), Πουλάκης (57′ Μαραγκάκης).

Νίκη-ανάσα ο ΑΟΧανιά

Νίκη-ανάσα στην προσπάθεια που κάνει για να παραμείνει στην κατηγορία, πέτυχε ο ΑΟΧανιά, που κέρδισε με 3-1 τον ΠΑΟΡούφ και αναπτέρωσε τις ελπίδες του για την σωτηρία. Τα γκόλ πέτυχαν οι για την ομάδα των Χανίων οι 38' Φάμπιο, 53', 64' Μπρατσιάνι . Για τους φιλοξενούμενους σκόραρε στο 88'  ο Κεϊτά.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα

Μετά τη νίκη επί του Απόλλωνα Σμύρνης που έφερε τα πάνω – κάτω στη βαθμολογία του 1ου ομίλου της Football League 2, η Καλαμάτα έκανε και δεύτερο «μπαμ», επικρατώντας 1-0 της Ζακύνθου για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος!

Η «μαύρη θύελλα», άσχετα αν είχε μείνει με παίκτη λιγότερο από το 50ο λεπτό λόγω αποβολής του Κωνσταντόπουλου, πήρε το «τρίποντο» με το γκολ του Μπεγιέτη στο 58’ και έφτασε στο -1 από τη σημερινή αντίπαλό της!

Νέα «γκέλα» για Πανηλειακό που ηττήθηκε 1-0 από τον Ηλυσιακό και παρέμεινε στους 25 βαθμούς, αποτυγχάνοντας να ξεφύγει από τον Απόλλων Σμύρνης.