Αθλητισμός | 30.07.2012

Την πρώτη τους νίκη πανηγύρισαν στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου οι Βίκυ Αρβανίτη και Μαρία Τσιαρτσιάνη!

Το ελληνικό δίδυμο επικράτησε με 2-1 των Ρωσίδων Βάσινα/Βοζάκοβα κι έκανε σεφτέ στις νίκες! Στο πρώτο σετ οι Ρωσίδες ήταν καλύτερες κι έφτασαν στην επικράτηση με 21-18, όμως η συνέχεια ανήκε στα κορίτσια με τα μπλε.

Αρχικά ισοφάρισαν στο ρελαντί σε 1-1 σετ (21-13) και στο τάι μπρέικ το ματς πήγαινε πόντο-πόντο, όμως στο φινάλε η πλάστιγγα έγειρε υπέρ της ελληνικής ομάδας.

Πλέον στον όμιλο υπάρχει απόλυτη ισορροπία, καθώς όλες οι ομάδες έχουν από 3 βαθμούς κι όλα θα κριθούν το πρωί της Τετάρτης (1/8, 11:00) όταν θα παίξουν κόντρα στην κινεζική ομάδα.